O camiñante parte da Praza do Obradoiro, ao pé da extraordinaria basílica compostelá. A ruta transcorre pola Carballeira de San Lourenzo e á beira do antigo mosteiro de San Lourenzo de Trasouto; segue por Augapesada, coa súa ponte medieval; Alto do Mar de Ovellas; A Ponte Maceira, coa súa grande ponte do século XIII e os seus muíños; Negreira (Pazo de Cotón e Igrexa de San Mauro) e remata en A Pena.
0: Etapa 1: Santiago de Compostela - A Pena Ver detalle |
1: Santiago Ver detalle |
2: Carballeira de San Lourenzo Ver detalle |
3: Auga Pesada Ver detalle |
4: Alto do Mar de Ovellas Ver detalle |
5: Ponte Maceira Ver detalle |
6: Negreira Ver detalle |
7: A Pena Ver detalle |
8: Casa Perfeuto María Ver detalle |
Lonxitude do trazado: 29,7 km
Percorridos 0,9 km Por percorrer: 28,7 km