Volta al Pirineu Occidental seguint l'itinerari Bossost - Hendaye - El Pont de Suert. L'anada és pel vessant nord pujant els cols de Portillón, Peyresourde, Aspin, Tourmalet, Soulor, Aubisque, Marie Blanque i Ahusquy. La tornada es fa pel sud pujant els ports Artesiaga, Erro, Mezquiriz, Remendía, Portillo de Laza, Zuriza, El Vedao, Puyarrón, Serrablo, Foradada, Egea i Bonansa. Hi vaig trigar 6 dies (3 d'anada i 3 de tornada). Distància total aprox.: 800Km Desnivell total aprox: 15.000m Etapes: 1. Bossost - St Marie de Campan (cols Portillón - Peyresourde - Aspin) 2. St Marie de Campan - Lauruns (cols Tourmalet - Soulor - Aubisque) 3. Lauruns - Hendaye (cols Marie Blanque - Ahusquy) 4. Hendaye - Ochagavia (ports Artesiaga - Erro - Mezquiriz - Remendia) 5. Ochagavia - Sabiñánigo (Portillo de Laza - Zuriza - El Vedao - Puyarrón) 6. Sabiñánigo - El Pont de Suert (Serrablo - Foradada - Egea - Bonansa) -------------------------------- Tour des Pyrenées Occidentaux des Bossost a Hendaye (coté nord) et d'Hendaye a El Pont de Suert (coté sud). J'ai mis 6 jours. West Pyrenees cycloclimbing tour from Bossost to Hendaye (north face) and from Hendaye to El Pont de Suert (South face). It took me 6 days. Tags: transpirenaica, transpyrenees, transpyrenées
1: Volta al Pirineu Occidental. Tour des Pyrenées Occidentaux. West Pyrenees cycloclimbing tour. Ver detalle |