Tocht voor de racefiets rond Luik met een serie mooie maar steile klimmen. De route start in Jupille, vlakbij een afslag van de snelweg, waar je de auto vlakbij langs de weg kwijtkunt. Je gaat hier direkt omhoog op de Côte de la Forret, een mooie geleidelijke klim. Boven voert de weg naar de steile afdaling van de Rue des Heids en vervolgens direkt naar de beklimming van de Rue Joseph Leclerq. Boven neemt de route de mooie geleidelijke afdaling van de Rue de Romsée naar het Vesdre dal. In het dal volg je de N61 een paar kilometer tot het centrum van Chaudfontaine waar de klim van de smalle eenrichtingsweg Chemin de la Lemmetrie aanvangt. Nauwelijks boven gaat de weg weer naar beneden, deels via een snelle afdaling van de N621 naar de voet van la Haie des Loups. La Haie des Loups klimt eerst door een woonwijk en wordt dan een klein landweggetje met slecht wegdek. Opnieuw gaat het boven gelijk weer naar beneden via een steile, smalle afdaling met hier en daar slecht wegdek: uitkijken. Beneden volgt de route het dal van de Ourthe tot aan Tilff via een hier en daar smal en met joggers gedeeld fietspad langs de rivier. In Tilff volgt de beklimming van de Heid de Mael naar het universitair ziekenhuis van Luik. Naar wat heen en weer geslinger over het terrein van het ziekenhuis en het science park daal je af naar de Maas. Hier kom je in authentiek Luik met oude, deels gesloten zware industrie, het stadion van Standard Luik en oude volkswijken. In Tilleur beklim je de Côte de Saint-Nicolas (Rue Bordelais) en na een afdaling richting centrum van Luik volgt er nog één beklimming, de Rue du Laveu. Deze kasseienstrook begint eenvoudig, maar de laatste paar honderd meter zijn erg steil en dat gecombineerd met kasseien geeft een mooie laatste klim. Ook naar beneden gaat het over kasseien en volledig losgetrild kom je aan in het centrum van Luik. Hier gaat de route naar de Maas en volgt deze terug naar Jupille, deels ook over smalle fietspaden en klinkers. De startpunten van de hellingen zijn met waypoints aangegeven en een beschrijving is terug te vinden op www.kuitenbijters.com. De route: Jupille/ Saive/ Bellaire/ Beyne-Heusay/ Romsée/ Chaudfontaine/ Romsée/ Vaux-Sous-Chèvremont/ Romsée/ Vaux-Sous-Chèvremont/ Chênée/ Tilff/ Sart-Tilman/ Ougrée/ Tilleur/ Liège/ Jupille.
1: Jupille-Chaudfontaine-Tilff-Liege-Jupille 61 km Ver detalle |
2: Chemin de la Lemmetrie Ver detalle |
3: Côte de la Forret Ver detalle |
4: Heid de Mael Ver detalle |
5: La Haie des Loups Ver detalle |
6: Rue de Bordelais Ver detalle |
7: Rue du Laveu Ver detalle |
8: Rue Joseph Leclerq Ver detalle |